لطفاً کليه فايل هاي قابل دانلود در اين سايت، مخصوصاً فايل هاي پيوست شده را با نرم افزارهاي مخصوص مديريت دانلود، دريافت نماييد مانند نرم افزار دانلود منيجر که در این لينک قابل دريافت و نصب است http://mcaf.ee/6wz9g در صورت عدم استفاده از نرم افزارهاي مخصوص دانلود و استفاده از دانلود منيجر داخلي مرورگرها احتمال دانلود ناقص فايل ها وجود دارد
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

Hybrid View

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد75 نمایش پست ها
    با سلام
    نمی دانستم این سوالم را کجا مطرح کنم من دانش آمز ذبیرستان هستم و در یکی از دبیرستان های برتر تهران درس می خوانم
    خوانواده مذهبی هم ندارم اما شدیدا علاقه به حوزه علمیه دارم در این زمینه مرا راهنمایی کنید
    با تشکر
    سؤال را دو جا مطرح کرده اید در اینجا ( + ) پاسخ داده شد.

مطابق آنچه یکی دو نفر از داوطلبان ورود به حوزه اظهار داشتند احتمال دارد طول مدت جلسه مصاحبه شفاهی داوطلبانی که دارای مدارک دانشگاهی بوده یا از دانشگاه انصراف داده اند بسیار بیشتر از داوطلبان عادی باشد مثلاً احتمال دارد جلسه مصاحبه شفاهی این دسته داوطلبان به چهل دقیقه هم برسد. (طول مدت مصاحبه داوطلبان عادی شاید کمتر از پانزده دقیقه باشد) که بخش عمده ای از زمان جلسه اختصاص دارد گفتگوی طولانی در مورد هدف و انگیزه یابی از داوطلب
    جلسات مصاحبه شفاهی از کلیه داوطلبان ورود به حوزه در سال تحصیلی 1393-1392 شمسی در حوزه علمیه قم ، با حضور سه مصاحبه گر انجام می گیرد(محل مصاحبه ساختمان اداری حوزه علمیه قم در مدرسه دارالشفاء)
    داوطلبان با مدارک دانشگاهی یا انصراف داده از دانشگاه، طی گفتگوی طولانی مدت و چالشی با مصاحبه گران با سؤال زیر مواجه می شوند.
    مصاحبه گران به داوطلب می گویند که هدف و انگیزه ای داوطلب که برای ورود به حوزه اعلام کرده، آیا با باقی ماندن در دانشگاه یا ادامه تحصیلات دانشگاهی هم قابل دسترس برای او نبوده است؟ و داوطلب باید دلایلش را ذکر کند که چرا به نظرش لازم است برای رسیدن به هدف خود حتماً وارد حوزه علمیه شده و تحصیلات کلاسیک دانشگاهی را رها سازد.
    همچنین از داوطلب خواسته می شود تا دلایلی بیاورد که با توجه به بالارفتن سن، ازدواج کردن یا نزدیک به ازدواج بودن و عدم ارتباط رشته تحصیلی دانشگاهی اش با دروس حوزه در ادامه موفقیت آمیز دروس حوزه دچار مشکل نخواهد شد.
    آیا حاضر است در ادامه تحصیلات حوزوی معمم شود؟ (لباس روحانیت را بپوشد؟)[به عبارت دیگرسؤالات بالا جنبه روان شناختی دارد و مصاحبه گران در تلاشند تا بفهمند که نیت داوطلب، ماندگاری در حوزه علمیه است و ادامه تحصیل در حوزه برای او هدف اصلی است یا اینکه انگیزه داوطلب از ورود به حوزه علمیه علیرغم مشکلات پیش رو، این بوده که تحصیلات و مدرک تحصیلی حوزه را پلی قرار دهد برای رسیدن به هدف اصلی دیگری و احتمالاً استفاده از مدرک تحصیلی حوزه جهت یافتن شغل یا ادامه تحصیلات دانشگاهی]

سؤال احکام شرعی:
    غسل

سؤال روان شناختی از داوطلبان متأهل:
    نسبت به حجاب همسرتان چه عکس العملی داشته ای؟ به او تاکنون در مورد حجابش تذکر داده ای؟ آیا مثلاً به او تذکر داده ای مایل هستی با فلان فامیل اش کمتر رفت و آمد داشته باشد؟
    نسبت به پدر و مادرت چه رفتاری داری؟

احتمالاً از داوطلبان دانشگاهی سؤال هوش پرسیده نشود.
    ویرایش توسط سیدمحمدحسین طباطبایی : 06-30-2013 در ساعت 20:18