لطفاً کليه فايل هاي قابل دانلود در اين سايت، مخصوصاً فايل هاي پيوست شده را با نرم افزارهاي مخصوص مديريت دانلود، دريافت نماييد مانند نرم افزار دانلود منيجر که در این لينک قابل دريافت و نصب است http://mcaf.ee/6wz9g در صورت عدم استفاده از نرم افزارهاي مخصوص دانلود و استفاده از دانلود منيجر داخلي مرورگرها احتمال دانلود ناقص فايل ها وجود دارد
صفحه 2 از 5 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 48
    خادم سايت حوزه

نقل قول نوشته اصلی توسط magijonz نمایش پست ها
    کسی میدونه چنتا طلبه توی ایران داریم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط 1zekr نمایش پست ها
    در حوزه قم اكنون كه بسيار توسعه يافته است حدود سى‏هزار نفر تحصيل مى‏كنند

نقل از سایت پرسمان
    به گزارش خبرنگار مهر در قم، قبل از ظهر دوشنبه در همایش بزرگ طلاب جدیدالورود حوزه علمیه قم در مسجد اعظم حجت الاسلام حسینی بوشهری گفت: در سال تحصیلی جدید شش هزار طلبه جدیدالورود و در مجموع 80 هزار طلبه تحت نظر حوزه علمیه قم در 300 مدرسه علمیه کشور تحصیل خواهند کرد.

عضو سایت magijonz آواتار ها

وای سلام حاجاقا خوب هستین نماز روزاتون قبول حق .

واقعاً ممنونم ازتون از زحمتی که کشیدید یادم نمیره .

حاجاقا این مطالبی که گفتید خیلی خوب بود خیلی چیزا از توش فهمیدم به معلوماتم اضافه شد

ممنون .

ولی حاجاقا جواب یکی از سوالای منو ندادید به خدا دروغ نمیگم فکر نکنید من بچه هستم خوب و

بد رو من میفهمم باور کنید . پرسیده بودم که این حاجاقایی که میاندشون هفته ای یک بار برای

کلاس ما سخنرانی که گفته بودن کسانی که برای همیشه داخل جهنم میمونند 7 نفر هستند

نگفتید که ایا واقعیت داره یا معلوم نیست خوب به هر حال نمیشه گفت که اشتباه هستش چون

بالاخره یک انسان متشخص و دانا این جمله رو به ما گفته ولی من بازم میخوام در این باره بدونم

اگه میتونید خواهشن بازم کمک کنید .

راستی اینجا به غیر از خودم و شما هیچکی دیگه زحمت به خودش نمیده که در این مورد و در هیچ

مورد دیگه انجمن شرکت کنه اینا فقط میان نگاه کنن و خودشون استفاده کنن

راستی شما خیلی خوب هستین { خدافظ }

خادم سايت حوزه

السلام علیکم

توصیه می شود جهت دریافت پاسخ کامل از سایت‌های تخصصی این موارد نظیر سایت‌های زیر استفاده بفرمایید

درگاه پاسخگویی به مسایل دینی

تبیان

اندیشه قم

موفق باشید

عضو سایت آيت الحق آواتار ها

سلام.من هم به شما عزيزان در اين سايت اضافه شدم.خوشحال ميشم كه كاري انجام بدم.يا علي

حالا که اینجور شد پس سلام بر خودم

من جواب میخوام میفهمین ج و ا ب

این سایتها هم به درد خودتون میخوره آقای مدیر

من هنوز جوابی پیدا نکردم زود باشید من میخوام میخوام میخوام میخوام میخوام (جواب میخوام)

اگر جواب ندید یعنی شماها الکی میرید توی حوزه علمیه چون هیچی بلد نیستید

یا حق با من باشه خداحافظم باشه

خادم سايت حوزه

نقل قول نوشته اصلی توسط 1zekr نمایش پست ها
    السلام علیکم

توصیه می شود جهت دریافت پاسخ کامل از سایت‌های تخصصی این موارد نظیر سایت‌های زیر استفاده بفرمایید

درگاه پاسخگویی به مسایل دینی

تبیان

اندیشه قم

موفق باشید

من هنوز جوابی پیدا نکردم زود باشید من میخوام میخوام میخوام میخوام میخوام (جواب میخوام)
    السلام علیکم
    از سایت‌های زیر نیز علاوه بر سایت‌های بالا که معرفی شد می‌توانید استفاده فرمایید

پرسمان دانشجویی

چت و گفتگوی زنده با اساتید

واحد پاسخگویی به پرسش‌های حدیثی مرکز تحقیقات دارالحدیث

واحد پاسخ به سوالات پژوهشگاه فرهنگ و علوم اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی

و دیگر مراکز مرتبط

حالا که اینجور شد پس سلام بر خودم

اگر جواب ندید یعنی شماها الکی میرید توی حوزه علمیه چون هیچی بلد نیستید

یا حق با من باشه خداحافظم باشه
    عزيز دلم ؛سلام.سوالت چيه؟ من تازه عضو شدم و در جريان نيستم.بگو تا جواب بدم.(انشاءالله اگه بتونم).

سلام از ماس آقای آیت الحق خوب هستین نماز روزهاتون قبول حق سوالم اینه الان میرسونم خدمتون

ما یه حاجاقایی هفته ای یک بار میاد سر کلاسمون و برامون سخنرانی میکنه نیم ساعتی .

دفه پیش که اومدش از جهنم یخورده واسمون گفت ولی یه چیزای عجیبو غریبی واسمون گفت من یه

چیزاییشو نفهمیدم یعنی من قبول نکردم میخواستمم بهش بگم ولی نگفتم گفتم بزار اول از یکی

بپرسم که سر در میاره بعد بهش بگم که یه موقع ضایع نشم و کم بیارم جلوش .

چیزی که گفت این بود گفت که در آخر کار دنیا هیچکس توی جهنم نمیره بمونه فقط هفت نفر

نمیدونم یا دَه نفر توی جهنم میرند خوب اسمهاشونم نگفت ولی یکیشون رو که انگار یادش بود گفت

یزید بود خوب یعنی بقیه همه خوب هستن هیچکی دیگه توی جهنم نمیره؟

به خدا دوغ نمیگم ها از هر کسی هم که سوال میکنم بلد نیست هیچکی نیست جواب بده

همه فقط اِدعاشون میشه

خیلی ممنون خداحافظتون باشه

سلام از ماس آقای آیت الحق خوب هستین نماز روزهاتون قبول حق سوالم اینه الان میرسونم خدمتون

ما یه حاجاقایی هفته ای یک بار میاد سر کلاسمون و برامون سخنرانی میکنه نیم ساعتی .

دفه پیش که اومدش از جهنم یخورده واسمون گفت ولی یه چیزای عجیبو غریبی واسمون گفت من یه

چیزاییشو نفهمیدم یعنی من قبول نکردم میخواستمم بهش بگم ولی نگفتم گفتم بزار اول از یکی

بپرسم که سر در میاره بعد بهش بگم که یه موقع ضایع نشم و کم بیارم جلوش .

چیزی که گفت این بود گفت که در آخر کار دنیا هیچکس توی جهنم نمیره بمونه فقط هفت نفر

نمیدونم یا دَه نفر توی جهنم میرند خوب اسمهاشونم نگفت ولی یکیشون رو که انگار یادش بود گفت

یزید بود خوب یعنی بقیه همه خوب هستن هیچکی دیگه توی جهنم نمیره؟

به خدا دوغ نمیگم ها از هر کسی هم که سوال میکنم بلد نیست هیچکی نیست جواب بده

همه فقط اِدعاشون میشه

خیلی ممنون خداحافظتون باشه
    سلام دوست من.جواب شما را در چند بخش ارايه ميكنم.چون جواب طولاني خواهد شد.فقط خواهش ميكنم كه با دقت و با حوصله و تا آخر مطالعه كن.ممنون
    ویرایش توسط آيت الحق : 10-13-2007 در ساعت 10:20

می‏دانیم که بسیاری از عذابها به نص خود آیه‏ قرآن پایان پذیرفتنی است، یعنی همه اهل جهنم این طور نیستند که برای‏ ابد (در آنجا) باقی بمانند. در سوره " عم " می‏خوانیم که « لابثین‏ فیها احقابا »: مدّتهاى طولانى در آن مى‏مانند (نبأ/23) اصطلاحی است که قرآن آورده: احقابی درنگ می‏کنند. مختلف است: کمتر، زیادتر. آنهایی که آن اصل جوهر انسانی شان فاسد نشده و آن اصل حقیقت و تسلیم در مقابل حق شان از بین نرفته و تبدیل به‏ دشمنی با حق و حقیقت نشده، مثلا گناهانی از قبیل گناهان کبیره برایشان‏ پیدا نشده، عذاب را می‏کشند (ولی) این عذابها برای آنها خاصیت تصفیه‏ دارد، تدریجا تصفیه می‏شوند، وقتی که تصفیه شدند نجات پیدا می‏کنند.

حال افرادی که به این صورت در می‏آیند که خالد هستند، چقدرند، آیا خیلی‏ کم هستند یا زیادند و یا خیلی اقل قلیل هستند، آن مطلب دیگری است که‏ شاید هم همین طور باشد که افرادی که به این شکل در می‏آیند که خالد هستند و دیگر بیرون آمدن برای آنها نیست عده‏شان خیلی زیاد نباشد، ولی البته‏ افرادی وجود دارند.خداوند در قرآن در مورد خلود انسانهای مجرم در جهنم می فرماید: « ان المجرمين فی عذاب جهنم خالدون »(الزخرف ،74)مجرمان ،گنهكاران ( البته مقصود گروهی از گنهكاران هستند كه خود قرآن معين كرده ) در عذاب‏ جهنم جاويد می‏مانند . آنجا راجع به آنها فرمود :« انتم فيها خالدون »: و شما هميشه در آن خواهيد ماند! (زخرف ،71) ، اينجا به صورت غياب ذكرمی‏كند . آيا مقصود ازمجرم خصوص كافر است ، خصوص مشرك است ؟ نه ، چون اولا كلمه مجرم يعنی‏ گنهكار ، و ثانيا خود قرآن خلود را منحصر به كفار نكرده ، مسلمان هم در اثر بعضی از گناهان ممكن است خالد در جهنم باشد . در قتل عمد ، صريح آيه‏ قرآن است ، اگر كسی نفس محترمی را بكشد و توبه نكند و از اين دنيا برود او خالد در جهنم است . پس ضرورتی ندارد كه ما بگوييم ( مقصود از مجرم مشرك است ) .ظاهر آيه هم كه مشرك نيست .

صفحه 2 از 5 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین